Usługi

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom Klientów oraz coraz większymi możliwościami technologicznymi urządzeń dostępnych na rynku, nasza firma prowadzi kompleksowe usługi w kilku różnych zakresach:

 • doradztwo
 • projektowanie systemów audiowizualnych, kina domowego oraz MULTIROOM
 • konfiguracja i kalibracja sprzętu
 • montaż systemów audiowizualnych, kina domowego oraz MULTIROOM
 • usługi instalacyjne
 • projektowanie i aranżacja pomieszczeń odsłuchowych i kinowych
 • instalacje MULTIROOM – programowanie oraz integracja z  systemami zewnętrznymi takimi jak EIB, KNX, etc.
 • usługi serwisowe i konserwacyjne

 


Doradztwo
– mówiąc w największym skrócie, to pomoc Klientowi w dokonaniu dobrego wyboru sprzętu oraz akcesoriów. Wspomagamy procesy projektowania i adaptacji pomieszczeń pod względem akustycznym oraz funkcjonalnym, tak aby uzyskać jak najlepszy efekt podczas korzystania z systemu audio.

 

Projektowanie – to przygotowanie gotowego planu systemu nagłośnienia pod konkretną inwestycję wraz z dopasowaniem do innych systemów stosowanych w pomieszczeniu (instalacja elektryczna, klimatyzacja etc.)

 

Konfiguracja i kalibracja sprzętu – chyba każdy kto miał kontakt z zaawansowanymi urządzeniami audiowizualnymi zdaje sobie sprawę, jakim trudnym zagadnieniem jest dobre skonfigurowanie oraz skalibrowanie zestawu. Bo wiadomo, że jeśli nieodpowiednio skonfigurowany to nawet najbardziej zaawansowanym sprzęt nie zagra nam tak jak powinien. Dlatego też, ze względu na bardzo dużą różnorodnością urządzeń dostępnych na rynku, nasza firma oferuje Państwu usługi w zakresie konfiguracji oraz kalibracji sprzętu.

 

Montaż systemów nagłośnienia – podłączenie, konfiguracja oraz kalibracja zestawu nagłaśniającego, kina domowego etc. W przypadku zaawansowanych systemów audiowizualnych prace niejednokrotnie przebiegają w etapach, niejednokrotnie w dość dużych odstępach czasu.

 

Usługi instalacyjne – prowadząc kompleksowe realizacje, nasza firma oferuje Państwu usługi instalacyjne czyli np. wykonanie prac związanych z  przygotowaniem podtynkowej infrastruktury kablowej, bazy pod głośniki montażowe do zabudowy etc.

Nasza firma dysponuje ekipą wykwalifikowanych instalatorów, którzy wykonają wszelkie niezbędne prace.

W przypadku zaawansowanych prac związanych np. z pełna zabudową akustyczną współpracujemy z profesjonalną firmą budowlaną, która wykonuje prace wg naszego zalecenia.

 

Projektowanie i aranżacja pomieszczeń odsłuchowych – zajmujemy się kompleksowo projektowaniem oraz aranżacją pomieszczeń  odsłuchowych. Z uwagi na fakt, iż współpracujemy z architektami i projektantami wnętrz, oferujemy Państwu możliwość wykonania projektu lub aranżacji kompleksowo – nie tylko pod względem akustycznym, lecz także wizualnym oraz funkcjonalnym. Prowadzimy szeroko rozumiane doradztwo w zakresie projektowania i aranżacji wnętrz.

Przygotowując projekt aranżacji pomieszczenia zwracamy szczególną uwagę na takie elementy jak:

 • odpowiednia infrastruktura okablowania oraz akcesoriów (np. gniazdka natynkowe etc.) do systemu audiowizualnego – zazwyczaj jest to instalacja podtynkowa, co oznacza, że finalnie praktycznie nie ma widocznych elementów okablowania a tylko najniezbędniejsze elementy
 • dopasowanie wystroju do potrzeb Klienta np. zabudowa elementów systemu takich jak ekran, uchwyt do projektora, głośniki do zabudowy etc.
 • wykorzystanie odpowiedniej kolorystyki pomieszczenia – np. aranżując pomieszczenie przeznaczone do kina domowego, należy zwrócić uwagę, że istnieje 6  tzw. podstawowych kolorów, które są bazą do stworzenia odpowiedniego klimatu pomieszczenia (zaciemnienie, atmosfera itp.)
 • wykorzystanie odpowiednich materiałów np. tapety akustyczne, panele tłumiące, systemy kotar lub zasłon i wiele innych
 • integracja z systemem elektrycznym i innymi wykorzystywanymi w budynku
 • doradztwo w doborze odpowiedniego umeblowania pomieszczenia (szafki z wentylacją, kanapy etc.)

Zlecając nam zaprojektowanie oraz aranżację pomieszczenia odsłuchowego, mają Państwo gwarancję, iż wszelkie prace zostaną przeprowadzone profesjonalnie oraz terminowo.

Współpracujemy z profesjonalną firmą budowlaną, która wykonuje rożnego rodzaju oryginalne i specyficzne rozwiązania, zgodne z Państwa preferencjami oraz wymogami akustycznymi.

 

Prace związane z projektowaniem i aranżacją dzielimy na kilka etapów:

 • spotkanie z osobą zainteresowaną i wizja lokalna/ ewentualnie praca z planem – na tym etapie rozpoznajemy potrzeby Klienta oraz sugerujemy satysfakcjonujące rozwiązania
 • przygotowanie projektu wraz z wizualizacją
 • prace związane z przygotowaniem pomieszczenia odsłuchowego pod względem wystroju oraz wymogów budowlanych
 • przygotowanie infrastruktury audiowizualnej – ten etap przebiega zazwyczaj równolegle z pracami budowlano – wnętrzarskimi
 • prace wykończeniowe w pomieszczeniu (np. tapety akustyczne, wystrój etc).
 • dostawa sprzętu do Klienta
 • konfiguracja i kalibracja systemu audiowizualnego
 • szkolenie z zakresu obsługi systemu
 • i etap ostatni – radość z użytkowania systemu

 

Instalacje multiroom – najogólniej mówiąc jest to instalacja oparta o wspólny system sterowania, pozwalający na nagłośnienie z zakupionych urządzeń (o ile oczywiście posiadają takie możliwości techniczne) kilku rożnych pomieszczeń np. salonu, kuchni, łazienki, basenu etc.

W naszych instalacjach wykorzystujemy komponenty najlepszych firm, co gwarantuje Klientowi doskonałą jakość odsłuchu. W naszej ofercie znajdują się m.in. sterowniki dotykowe (mobilne jak i naścienne), piloty uniwersalne, serwery muzyczne, głośniki do zabudowy ściennej lub sufitowej oraz wiele innych o specyficznych możliwościach i właściwościach.

Dobrze przygotowany system multiroom gwarantuje doskonałą jakość nagłośnienia we wszystkich pomieszczeniach.

Ponadto istnieje możliwość zintegrowania sterowania z panelu dotykowego z wieloma rożnymi funkcjami wykorzystywanymi w całym budynku (np. rolety, oświetlenie etc.). Oznacza to w praktyce, że programujemy np. pilota/ panel dotykowy – i  z niego zarządzamy natężeniem oświetlenia w danym pomieszczeniu, opuszczaniem rolet, stosowaniem klimatyzacji itp. To znacząco ogranicza ilość  wykorzystywanych urządzeń, przewidzianych do sterowania konkretnymi funkcjami – czyli zamiast np. 5 różnych pilotów używamy tylko jednego – dostosowanego idealnie do naszych specyficznych potrzeb.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy.


 Copyright © 2012 Patron & Comfort AV
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystywanie bez zgody właściciela zabronione.